ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Sultan (dört el) masajı nedir?

Dört el masajı, iki terapistin bir kişiye aynı anda ve birbiriyle senkronize olarak masaj terapisi uyguladığı bir tedavi şeklidir. Etkili olmak için, iki terapist genellikle tedavi sırasında uyum içinde sorunsuz bir şekilde çalışabilmeleri için birlikte eğitilmişlerdir. Bu masaj tarzı, Tandem Masajı veya 4-El Masajı olarak da bilinir.
Terapi yüzyıllardan bu yana belki de insanlık tarihi kadar eski bir öneme sahiptir. Bu durumun en önemli sebepleri arasında spanın rahatlatıcı özelliğinin yanı sıra aynı zamanda da hastalıklara şifa özelliğine sahip olması da yer alıyor. Bu nedenle geçmişten günümüze gelene dek sultan masajı nedir uygulaması popülerliğini hiçbir dönemde ya da uygarlıkta yitirmemiştir.
Aksine her geçen gün spa yöntemlerine bir yenisi eklenmektedir. Örneğin ilk zamanlarda sadece dört el masajı uygulaması bulunuyor iken şimdilerde ise her tür rahatsızlık için ayrı ayrı yöntemlere sahip spa biçimleri bulunuyor.
Bu sayede terapi teknikleri zaman içerisinde çeşitlenmeye başlamıştır. Günümüzde sık sık tercih edilmekte olan tedavi yöntemlerinden biri de sultan masajı nedir olarak karşımıza çıkıyor.

Sultan masajı nasıl yapılır ?

Sultan masajı, ya da diğer adıyla dört elli masaj, iki masözün aynı anda çalıştığı ve birbirlerinin hareketlerini taklit ettiği bir masajdır. kısacası hem bacaklar hem de kollara aynı anda masaj yapılır. Ya da bir masöz sırtınızın sağ yanında, diğeri ise solda çalışır. Hareketlerini senkronize etmek için bir masör diğerini takip eder. Aynı şeyi aynı anda yaparlar ve bu da benzersiz bir rahatlama duygusu verir. Sultan masajı, benzersiz bir deneyimdir ve Uzakdoğu felsefesinden Ayurveda geleneğinden çıkan bu masaj tekniğidir, hem bedeninizi ve hem de zihninizi rahatlatır. Masaj yaptırmayı seviyor iseniz muhakkak denemelisiniz.

Sultan masajının faydaları

Farklı masaj türlerini birleştiren sultan masajının pek çok faydası vardır. Bunlardan bazılarına örnek verecek olursak:

  • Basınç noktalarına uygulanan teknikler, derin doku teknikleri ve yüzeysel teknikler bir kombinasyon halinde uygulanarak kasları rahatlatır, gevşetir ve kan akışını hızlandırır
  • Beyninizin mantıksal ve duygusal yanlarını aynı anda uyararak hem fiziksel, hem de ruhsal rahatlama sağlar
  • Senkronize hareketlerin yoğunluğu, kan dolaşımını arttırarak yağ dokularının parçalanmasına yardımcı olur
  • Kaslarınızı, zihninizi ve ruhunuzu dinlendirir, sizi bir sonraki güne zinde bir şekilde hazırlar.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir