ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Aloe vera masajı nedir ?

Aloe vera masajı bir çok masaj çeşitini içinde barındıran herhangi bir masaj losyonu yerine sadece aloe vera içerikli masaj jeli ve yagları ile yapılan bir masaj yöntemidir.
Aloe vera masajını özel kılan bu bitkinin mücizevi etkileridir çok eski tarihlerden bu zamana bir çok kozmetik markası ürünlerin ham hamddesi olmuştur. Masaj, stresin tüm rahatsız edici sonuçlarını ortadan kaldıracak, sırtınızı gevşetecek ve boyundaki gerginliği azaltacaktır. Doğal ve taze organik Aloe Vera jelinin son derece zengin aktif bileşenleri ile tedavi size rahatlama ve yaşam sevinci getirecektir. Cildiniz kadifemsi yumuşak ve esnek olacaktır.

Aloe vera masajının faydaları

Aloe Vera, vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler, polisakkarit ve yağ asitleri de dahil olmak üzere 200’den fazla aktif bileşen içerir – bu kadar çeşitli ilaçlar için kullanılmasına şaşmamalı! Aloe vera yaprağının büyük kısmı, yaklaşık% 99 su olan berrak jel benzeri bir madde ile doldurulur. İnsanlar 5000 yıldan uzun bir süredir aloe’yi terapötik olarak kullanmıştır – şimdi bu uzun süredir devam eden bir sicildir! Bu mucizevi bitkinin faydaları ve etkileri listesi çoktur.

Aloe Vera’nın En Önemli 12 Faydası

Aloe Vera Vitamin ve Minerallerde Yüksek

Aloe Vera, A, C, E, folik asit, kolin, B1, B2, B3 (niasin), B6 ​​gibi birçok vitamin içerir. Aloe Vera ayrıca B12 vitamini içeren birkaç bitkiden biridir. Aloe vera’da bulunan 20 mineralden bazıları şunlardır: kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, sodyum, demir, potasyum, bakır, manganez.

Aloe Vera, Amino Asit ve Yağ Asitlerinde Yüksek

Amino asitler proteinin yapı taşlarıdır. İnsan vücudu için gerekli olan yaklaşık 22 amino asit vardır ve bunlardan 8’inin gerekli olduğu söylenir. Aloe içinde bulunan amino asitlerin tahminleri, 8 temel amino asidin tümü ile 18-20 amino asit arasında değişir. Aloe vera ayrıca oldukça etkileyici bir dizi yağ asidi içerir. Aloe, önemli yağ asitleri olan üç bitki sterolü içerir – HCL kolesterol (kandaki yağları azaltır), kampesterol ve B-sitosterol. Hepsi alerji semptomlarını ve asit hazımsızlığını azaltmada yardımcıdır. Diğer yağ asitleri arasında linoleik, linolenik, miristik, kaprilik, oleik, palmitik ve stearik bulunur.

Aloe Vera bir Adaptojendir

Aloe vera iyi bilinen bir adaptojendir. Bir adaptojen, vücudun dış değişikliklere uyum sağlama ve hastalığa direnme doğal yeteneğini artıran bir şeydir. Aloe’nin bir adaptojen olarak gücünün vücudun sistemini dengelediği, vücudun savunmasını ve uyarlanabilir mekanizmalarını uyardığı düşünülmektedir. Bu, stresle (kirlilik gibi fiziksel, duygusal ve çevresel stres) başa çıkma yeteneğinizi arttırır.

Aloe sindirime yardımcı olur

Kötü sindirim birçok hastalık ile ilgilidir. Düzgün çalışan bir sindirim sistemi sağlığın anahtarlarından ve temellerinden biridir. Aloe’nin sindirim sistemini yatıştırdığı ve temizlediği ve sindirimin iyileştirilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Aloe’yi içten almanın ilginç yanı, bir adaptojen olduğu için kabızlık veya ishal ile yardımcı olur ve eleme döngülerinizi ihtiyacınız olan her şekilde düzenlemenize yardımcı olur. İrritabl bağırsak sendromu ve asit reflüsü gibi sorunları olan insanlar için harika bir ilaç oldu. Aloe ayrıca düşmanca bakteri miktarını azaltmaya ve bağırsaklarımızda sağlıklı bağırsak florasınızı dengede tutmaya yardımcı olur. Aloe aynı zamanda bir bağırsaktır, bu da bağırsak solucanlarının vücudundan kurtulmaya yardımcı olduğu anlamına gelir.

Aloe Detoksifikasyona Yardımcı Olur

Aloe Vera, tıpkı deniz yosunları ve chia tohumları gibi jelatinimsi bir bitki gıdasıdır. Diyetinizdeki jelatinimsi bitkisel gıdaları tüketmenin en büyük yararı, bu jellerin bağırsak yolunda toksinleri yol boyunca emmesi ve kolondan atılmasıdır. Bu, atıkların vücudunuzdan uygun şekilde ortadan kaldırılmasına ve vücudunuzun detoksifikasyonuna yardımcı olacaktır.

Aloe Vücudu Alkalize Ediyor

Hastalık alkali bir ortamda ortaya çıkamaz. Çoğu insan çoğunlukla asidik gıdalar üzerinde yaşıyor ve yaşıyor. Mükemmel sağlık için, 80/20 kuralını hatırlayın -% 80 alkalin oluşturan gıdalar ve% 20 asidik. Aloe vera alkali oluşturan bir besindir. Vücudu alkalize ederek aşırı asidik beslenme alışkanlıklarını dengelemeye yardımcı olur.

Kalp ve Damar Sağlığı

Kana enjekte edilen aloe vera özütünün, kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıma ve difüzyon özelliklerini büyük ölçüde çoğalttığını gösteren bazı araştırmalar yapılmıştır. British Medical Journal’ın 2000 sayısında yayınlanan bir araştırmaya göre, beta sitosterol kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor. Kan basıncını düzenleyerek, kan dolaşımını ve oksidasyonunu iyileştirerek, kolesterolü düşürerek ve kanı daha az yapışkan hale getirerek, aloe vera suyu kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Aloe Bağışıklık Sistemini Güçlendirmeye Yardımcı Oluyor

Günlük yaşamımızın stresine bakıldığında, herkes bağışıklık sistemlerini güçlendirebilir. Aloe vera suyundaki polisakkaritler, bağışıklık sisteminizin virüslere karşı savaşan beyaz kan hücreleri olan makrofajları uyarır. Aloe, serbest radikaller olarak bilinen kararsız bileşiklerle savaşmaya yardımcı olan ve yaşlanma sürecine katkıda bulunan yüksek seviyedeki anti-oksidanlar nedeniyle bir bağışıklık arttırıcıdır. (Serbest radikaller yaşamın iki ürünüdür, doğal olarak oluşan bir süreçtir, ancak sağlıksız bir yaşam tarzı yaşayarak kendimizi gereksiz serbest radikallerle aşırı yükleyebiliriz). Aloe aynı zamanda ateş düşürücü veya ateşi önlemek için kullanılan bir antipiretiktir.

Aloe Vera Cilt İçin Harika

Aloe’nin cilt için iyi bilinen iyileştirici özellikleri nedeniyle, aloe kozmetik endüstrisinde kullanılan birincil bileşiklerden biridir. Bilinen bir güvenlik açığıdır (yani yaraların iyileşmesine yardımcı olur) ve yanıklara, sıyrıklara, sedef hastalığına ve hatta böcek ısırıklarına topikal olarak uygulamak için mükemmeldir. Aloe, yaraların ağrısını hafifletmeye yardımcı olan bir analjezik görevi görür. Bir aloe sapını kesmek, buzdolabına koymak ve güneşte yanmış cilde sürmek özellikle iyi hissettiriyor – hemen yatıştırıcı etki mutlak bir cankurtaran gibi hissediyor. Aloe aynı zamanda antipruritiktir: Kaşıntıyı hafifleten veya önleyen bir maddedir. Aloe vera büzücüdür: tipik olarak küçük abrazyonlardan kanamayı azaltmak için kullanılan vücut dokularının kasılmasına neden olur. Aloe’nin yüksek su içeriği nedeniyle (% 99’un üzerinde su) cildi nemlendirmek, nemlendirmek ve gençleştirmek için harika bir yoldur. Aloe, cildin elastikiyetini arttırır ve kolajen ve elastin onarımı ile daha esnek hale getirir. Aloe, cildi yumuşatmaya ve yatıştırmaya yardımcı olan yumuşatıcıdır. Cilt hücrelerine oksijen verilmesine yardımcı olur, cilt dokusunun gücünü ve sentezini arttırır ve kılcal genişleme yoluyla cilde daha iyi kan akışı sağlar.

Aloe vera bir: Dezenfektan, Anti-biyotik, Anti-mikrobiyal, Antiseptik, Anti-bakteriyel, Anti-septik, Anti-mantar ve Anti-viral

Aloe vera’nın aktif bileşenleri, hastalığa neden olan mikroorganizmaların büyümesini önleyen ve antimikrobiyal aktiviteyi sağlamak için bir ekip olarak hareket eden ve aynı zamanda aktif olan birçok iç ve dış enfeksiyonu ortadan kaldıran maddeler olan kükürt, lupeol, salisilik asit, sinamik asit, üre azotu ve fenoldür. bakterilere karşı. Ayrıca mantar ve viral enfeksiyonların tedavisinde yardımcı olur

Aloe İnflamasyonu Azaltmaya Yardımcı Olur

Aloe Vera, iltihabı yavaşlatmaya veya inhibe etmeye yardımcı olabilecek B-sisterole dahil 12 madde içerir. Bu, sertlik nedeniyle ağrılı eklemlere yardımcı olabilir ve eklem esnekliğini geliştirmeye yardımcı olabilir.

Kilo vermeye yardımcı olabilir

Sindiriminizi iyileştirmek ve vücudunuzu detoksifiye etmek, kilo kaybını teşvik etmek için ikincil bir etkiye sahip olacaktır, çünkü sindiriminizi iyileştirmeye başladığınızda, doğal olarak daha verimli bir şekilde ortadan kaldırırsınız, bu da bağırsaklarımız yoluyla detoksifiye etmenin birincil yoludur. Bu, vücudunuzdaki toksik yükünüzü hafifletecek ve size daha fazla enerji verecektir.

[hr-shadow top=”60″ bottom=”45″] [model-reference btn_text=”İstanbul masöz bayanlara bakın”]

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir