ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Kadıköy masöz eski ve köklü masajı hizmeti veren adresler arasında bulunmaya siz masaj severler için her zaman devam ediyor. Günümüzde kullanılan masajın eski terimlerden meydana geldiği kanıtlanmıştır. Eski Yunan diline ait olan yoğurma anlamı taşıyan kelimeden türemiştir. Tedavi edici ve rahatlatıcı farklı özellikleri bulunmaktadır. Eklem ağrısı çeken insanlar için faydalı bir metot içermektedir. Eski Yunan döneminden başlayarak Roma dönemine kadar iyileştirme ve kas ağrılarını giderme alanında kullanımı yapılmıştır.

Kadıköy masöz nasıl bulunur sorusu kaliteli hizmet ve masaj terapisi almak isteyen kişiler tarafından araştırılan sorulardır. Masaj ülkemizde kullanılmaya başladıkça farklı anlamlar da kazanmaya başlamıştır. Köken olarak spa işe benzerlik gösteren uygulamalardan oluşur. Birçok insan masaj ile spayı ayırt etmekte zorlanmaktadır. Spa, su ile yapılan uygulamaları ve rahatlatma yöntemlerini içerir. Masajın ülkemizde yaygın olarak kullanılmasının nedenleri arasında ise insanların artık yaşamda daha fazla yorulmaya başlaması ve konuya hakim olmamasından dolayı masaja olan ilgi artarak büyümektedir.

Kadıköy Masöz Siteniz

Kadıköy masöz siteniz masaj alanında hizmet vermek adına düzenli olarak takip edilmektedir. Roma döneminde faydaları görüldükçe masaj olimpiyatlarda yer alan sporcular için yapılmaya başlanmıştır. Bazı dönemlerde masaj bir lüks olarak görülürken günümüzde ise daha çok sağlık açısından faydalı bir yöntem olarak görülmektedir. Roma döneminde Gladyatör olarak adlandırılan dövüşçüler olimpiyat oyunları öncesinde masaj ile ovularak rahatlatılırdı.

Kadıköy masözlerden masaj hizmeti almak için gün ortasında aramak ve seans istemek gerekmektedir. Masajın tarih açısından yer aldığı dönemler bir hayli fazladır. Masajın en çok Roma döneminde sporcular için hazırlayıcı yağlar kullanılarak yapılan bir gevşeme aracı olarak kullanılması da dikkat çekicidir. Sporcular genelde zeytinyağı temelli oluşan karışım yağlar ile ovularak spora hazır hale getirilirdi. Masajın teknikleri ise günümüzde tekniğe dayalı olarak yapılmaktadır.

Kadıköy sertifikalı masözler yurt içi ve yurt dışı eğitimlerini tamamlayan kişilerdir. Masaj tekniklerini uygulama bakımından gelişmiş yeni yöntemlerden de faydalanıyor. Masajın her zaman dilini de farklı nedenlerden kaynaklı yapıldığı bilinir. Masajın teknikleri ise 4 farklı  manipülasyon tekniğine dayanmaktadır. Öfleraj, Friksiyon, Perküsyon ve vibrasyon gibi tekniklerle dayanarak kullanılmaktadır. Bu teknikler en eski dönemlerden günümüze kadar değişmeden aktarılmıştır. Sadece tekniklere olan bakış açıları ve yöntemleri geliştirilerek kullanılmaya devam edilmiştir.

Kadıköy masöz profilleri
Kadıköy masöz profilleri

Kadıköy Profesyonel Masöz

Kadıköy profesyonel masöz uzman kişilerden masaj hizmeti almak isteyen kişiler tarafından verilen hizmetler ve masaj türleri merak edilmektedir. Rus-İsveç masajı olarak tanımlanan masaj türü ise tüm kullanılan ve uygulanan masaj tekniklerinin temel kaynağını oluşturmaktadır. Gelişen ve yapılan masaj türleri bu masaj türünden ilham alarak yeni türleri ortaya çıkarmıştır. Batı kökenli masajlar da yaygın olarak yapılan masajlar arasındadır. Ruh, beden ve düşünce olarak 3 farklı temel birliktelik korunmaya çalışılmaktadır. Bir üçgenin 3 kenarı olarak adlandırılan bu temel birliktelik ile bütünlük sağlanmaktadır.

Kadıköy masöz terapistler tarafından belirli saat aralıkların içinde masaj uygulaması yapılır. Masajlar yapılmaya başladıkça geliştirilen etkileme ve dinlendirmek yöntemlerinde de geliştirmeler yapılmıştır. Aromatik yağlar kullanılarak yapılan aromaterapi ile özellikle bedenim dinlendirici özellik kazanması amaçlanmıştır. Bunun yanı sıra koku ile de insanları masaj sırasında etkileme yöntemleri de yapılmaktadır. Beden ve zihne koku ile etkime yaratılmak istenmiştir.

Kadıköy Geneli Masaj Uzmanları

Kadıköy masaj uzmanları üzerine genel bilgiler için sanal ortamlar tercih edilmektedir. Ülkemizde son dönemlerde klasik masaja duyulan ilgi de artmaktadır. Klasik masaj, tanım olarak ovularak, dairesel hareketler ve sert vuruşlar yapılarak uygulanan masaj türüdür. Klasik masajın bir diğer adı spor masajı ve spor terapisi olarak tanımlanır. Sporcuların spora hazırlık aşamalarında faydalanacakları tüm yöntemleri ve uygulamaları içermektedir. Sporcunun bedenini spora hazır hale getirerek kaslarını aktif olarak kullanması sağlanır.

Kadıköy masaj terapistleri ile yapılan masajlar arasında bulunan klasik masajlar özellikle sırt, omuz, boyun ve kas işe eklem bölgelerinde yoğunlaşarak yapılmaktadır. Terapi olarak uygulanması aşamasında beden üzerinde kullanılan yağlar sayesinde cilt üzerinde bulunan ve cildin nefes almasını zorlaştıran ölü dokularda arındırılarak temizlenmesini ve canlılık kazanması sağlanır. İnsanların bedenen ve zihnen dinlenmesine ve rahatlamasında imkan tanır.