ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Şişli masöz ile verilecek olan masaj hizmeti güvenli ellerde profesyonel olarak siz değerli masaj severlere yapılmaktadır. Masajın temel işlevi dokunuşlarda saklıdır. Mekanik hareketler yaparak insanlarda psikolojik, fiziksel ve zihinsel etki yaratmaktadır. Yapılan araştırmalara göre masajın zihni canlandırmada ve matematiksel zekayı harekete geçirme konusunda etkili olduğu görülmüştür. Masaj yalnızca bedeni değil zihni de rahatlatmaktadır. Zihinsel uyanıklık düzeyinin artmasında da etkili olmaktadır.

Şişli masaj terapistleri tarafından yapılacak olan masajlar farklı uygulama teknikleri ile yapılmaktadır. Masaj sırasında kas esneklik oranında artış oluşur. Spor salonuna düzenli olarak gitmeyen ve evde rutin işleri yapmak istemeyen kişilerde günlük oluşan yorgunluk ve kas ağrıları yaşamı zor bir hale getirmeye başlar. Bu tür durumlardan kurtulmak için masajı ayda en az 4 kez yapılması tavsiye edilir. Haftalık olarak masaj yapılması daha esnek kas yapısına sahip olunması için önem taşımaktadır.

Şişli Masözlerden Masaj Hizmeti

Şişli masözlerden masaj hizmeti ve masaj üzerine çeşitli araştırmalar ve yazılar yazılmaktadır. Ortak noktalardan bir tanesi de masajın en büyük etki alanının dolaşım sistemi olduğudur. Kan akışını hızlandırır ve oksijenin düzenli olarak insan vücuduna girmesini sağlar. Zedelenen ve hasar gören kas dokuların ve kas bağlarını tedavi etme amacıyla da masaj yapılmaktadır. Sürekli çalışan ve dinlenmeyen kaslar zaman için kasılarak ağrı oluşumuna neden olur. Masaj ile birlikte kasların dinlenme süresi daha hızlı olur.

Şişli masöz profilleri üzerine bilgi sahibi olmak için araştırılma yapılmaktadır. Masajın sinir sistemine olan etkisi de bilinmektedir. Sinir sistemi hastalıklarında, sinir sıkışması olarak tanımlanan fıtık oluşumunda masaj yapılarak sinirlerin yatışması sağlanır. Masaj sırasında vücut düzenli olarak endorfin hormonu salgılamaya başlar. Bu hormon kişide rahatlık hissi uyandıran bir hormondur ve aynı zamanda mutluluk vermeye yardımcı olur. Masaj ile beden anında gevşeme gösterir ve yorgunluk seviyesi ciddi oranda azalır.

Şişli sertifikalı masözler ile yapılan masaj sırasında herhangi bir ilaç kullanımı söz konusu olmamaktadır. Yan etkisi bulunmayan ve sağlık açısından beden ve ruhun rahatlaması için faydalı bir uygulama türüdür. Psikolojik olarak terapi anlamına da gelmektedir. Masaj yapılacak olan ortamında masaja uygun olarak düzenlenmesi gerekir. Doğal ortamlar bir masaj yapılması için en uygun alanlar arasında bulunur. Masaj odasının sıcaklığı da 23 ile 26 derece arasında olmalıdır.

Şişli masöz profilleri
Şişli masöz profilleri

Şişli Profesyonel Masöz

Şişli profesyonel masöz olmak için eğitim almak gerekir. Masajın birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Tıbbi masaj, doktor tavsiyesi ile yapılan ve sağlık açısından faydalı olan masaj türüdür. Doktor yönlendirmesi ile alanında uzman olan kişi tarafından masaj yapılır. Kontrol ve gözetim altında masaj yapılmaktadır. Günlük olarak oluşan toksik maddelerin ve yorgunlukların atılması içinde dinlendirici özellikte masaj yapılmaktadır.

Şişli masöz terapistler Hamile anne adaylarının hamilelik döneminde sıkıntı ve ağrı yaşamaması için de masaj yapmaktadır. Hamilelik dönemlerinde belirli oranda kilo artışının olması normaldir. Kilo artışına ve vücutta oluşan ağırlık denge merkezinin değişmesine bağlı olarak anne adaylarının bedenlerine oluşan krampların giderilmesi için düzenli aralıklarla hafif masajlar yapılması gerekmektedir. Daha kaliteli ve uyku düzeni açısından da daha rahat bir hamilelik döneminin geçirilmesine etki etmektedir.

Şşli Masöz Nasıl Bulunur?

Şişli masöz nasıl bulunur sorusu çok çeşitli yöntemler ile bulunmaktadır. Masaj ile fizyolojik olarak oluşan yorgunluklar azalır. Uzun süre boyunca devam eden ve geçmeyen kaslarda oluşan kramp ve kasılmalar yaşam kalitesini ve hareket etme özelliğini kısıtlamaya başlar. Devam eden kas yorgunlukları kas ile sinir yapısının hızlı olarak enerji kaybettiğini de göstermektedir.

Kas lifleri içinde oluşan yorgunluk masaj ile giderilir. Biyokimyasal yorgunluk ise kasların kullanımı sırasında oluşan laktik asidin dengede durması açısından masaj yapılarak bir düzen oluşur. Laktik asitlerin kas yapılarında birikme ye başlaması ve çoğalması sonucunda kaslarda aşırı yorgunluk durumu ortaya çıkar.

Şişli’de masaj uzmanları ile en iyi masaj hizmeti uzman isimler tarafından verilmektedir. Masajın yararları arasında kas yapısında zorlamaya neden olan hasarların yok edilmesi durumu da vardır. Masaj hareketlerinde özellikle yoğun olarak yapılan sıvazlama hareketleri biyokimyasal yorgunluk belirtilerinin azalmasını sağlamaya katkıda bulunur. Kullanılan tüm uygulama hareketlerinin masaj sırasında bütün bedene verdiği yararlar da önemlidir.