ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Lomi lomi Hawaii Masajı nedir ?

Lomi lomi, masajı vücudu rahatlatmak için dua, nefes ve dans unsurlarının bir kombinasyonunu kullanan geleneksel bir Hawai masajıdır. ‘Sevgi dolu eller’ masajı olarak da bilinir. Bu isim ilkelerini açıklamaya yardımcı olur – masaj, alıcının gevşemesine ve besleyici dokunuşa izin vermesine izin vererek sürekli, akan vuruşlarla kaslara nazikçe ama derinlemesine çalışır.
Lomi lomi, anıların sadece beyinde ve zihinde değil, aynı zamanda insan vücudunun her hücresinde saklandığı inancından çalışır. Masajın uzun, sürekli vuruşları, vücudun eski kalıplarını ve davranışlarını bırakmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır, bu da kas gerginliği kadar stres ve suşlara neden olabilir.
‘Lomi lomi’ Hawaii’deki ‘ovmak ovuşturmak’ anlamına gelir ve terapistin parmakları, başparmakları, avuç içi, kolları ve dirsekleriyle yapılan geniş, akan vuruşları yansıtır. Macadamia, palmiye ve hindistancevizi yağları genellikle lomi lomi masajında ​​nemlendiriciler olarak kullanılır, konturları pürüzsüz tutmak ve cildi besler.

Lomi lomi masajı nasıl yapılır ?

Geleneksel olarak, lomi lomi masajı, alıcı yerdeki el dokuması bir hasır üzerinde yatarken yapılır. Bununla birlikte, kendinizi geleneksel bir masaj masasında ya da doğrudan vinilin üzerinde yatarken bulabilirsiniz. Havlularla kaplı olmak yerine, alçakgönüllülüğünüzü korumak için sadece bir havlu veya küçük bir çarşaf olabilir. Bu adımlar, masajın sürekli akışının kesintiye uğramasını önlemek için atılır.
Lomi lomi genellikle terapist ve alıcı arasında bir durgunluk dönemi ile başlar, bazen terapistin elleri hafifçe alıcının sırtına dayanır. Bu durgunluk anı boyunca, geleneksel bir lomi lomi uygulayıcısı bir şifa ya da dua söyleyerek, hangi iyileşmenin gerekli olduğunu sorar.
Terapist, gerilimleri serbest bırakmak ve değiştirmek için sıvı, ritmik vuruşlarla vücudunuzla sezgisel olarak çalışacaktır. Masajın kendisi için belirli bir format yoktur, bu nedenle iki Hawaii masajı aynı değildir. Tedavi, vücudunuzun nasıl tepki verdiğine bağlı olarak yavaş ve rahatlatıcı veya daha hızlı ve daha canlandırıcı olabilir. Terapistin vücudunuzun iki farklı bölümüne aynı anda masaj yaptığını görebilirsiniz – bu, beyninizin herhangi bir alana odaklanmasını durdurmak ve bu nedenle rahatlamaya yardımcı olur. Bazen, lomi lomi, etkiyi arttırmak için aynı anda iki terapist tarafından gerçekleştirilir.
Terapistiniz tam vücut veya vücut altı vuruşlar yapabilir, bacaklarınızı hafifçe gerebilir ve eklemlerinizi dikkatlice döndürebilir. Bu tekniklerin enerji akışınızı serbest bıraktığı düşünülmektedir ve konfor bölgenizde ve direnç seviyenizde kalarak bunları çok nazikçe gerçekleştirecektir.
Terapistiniz – özellikle de geleneksel lomi lomi uygulayıcısıysa – masajınız sırasında çeşitli noktalarda saklanıyorsa şaşırmayın. Humming’in vücutta tıkanıklıkların salınmasını teşvik ederek amplifiye ve titreşimli enerji oluşturması beklenir. Enerji akışını yüksek tutmak için dans teknikleri ve hula hareketleri de önemlidir.

Lomi Lomi masajının tarihçesi

Lomi Lomi masajı uygulaması eski Polinezya’dan kaynaklanmıştır. Polinezya yerleşimcileri Hawaii’ye ilk geldiğinde, Lomi Lomi onlarla birlikte geldi. Ancak 19. yüzyılda, kolonileşmenin harikaları sayesinde Lomi Lomi, Amerikalı misyonerler tarafından dinsiz bir uygulama olarak görülmeye başladı.
Yerli Hawaii manevi uygulayıcıları veya kahunas, diğer bitkisel ve ritüel tıbbi tekniklerle birlikte Lomi Lomi’yi restorasyon ve iyileştirme aracı olarak kullanmaya devam etti.
Lomi’nin arkasındaki teori Lomi, Geleneksel Çin Tıbbında bulunan qi kavramına benzer – iyileştirme potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için zihni ve bedeni birbirine bağlar. Geleneksel Lomi Lomi uygulaması seansın bir parçası olarak tezahürleri (yakın dövüşleri) ve duaları (kurdu) içerir, ancak bu modern masaj terapistleri arasında oldukça nadirdir.

Lomi lomi masajı ne işe yarar?

Hawaii’de, lomi lomi, mide rahatsızlığı olan çocukları tedavi etmek ve doğumdaki kadınları yatıştırmak için kullanılır. Bir lomi lomi terapisti iyileşmeyi amaçlamaz, iyileşmenin kolaylaştırıcı olmasını sağlar – iyileşmenin gerçekleşmesini sağlar.

  • Gerilimi serbest bırakır
  • Kan ve lenf akışına yardımcı olur
  • Atıkları ortadan kaldırır ve toksinleri uyarır
  • Vücudu gençleçmiş hisetdirir
  • Barış, uyum ve refah duygusunu aşılar

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir