ÖNE ÇIKAN MASÖZ TERAPİSTLER

  Tüm masözleri görmek için tıkla  

Hint Baş Masajı nedir?

Hint Baş Masajı, Champissage olarak da bilinir, Hindistan’da 1000 yıldan fazla bir süredir uygulanmaktadır. Gerilimin biriktiği, sert boyun ve omuzların yanı sıra baş ağrılarına neden olan vücutta önemli enerji merkezleri olan yüz, baş, boyun, omuzlar ve üst kollara odaklanan bir masaj şeklidir.
Tıkanmaları gidermek ve gerginliği ve ağrıyı hafifletmek için sağlam ve yumuşak bir ritim kullanılır. Bu masaj şekli, fiziksel masajı, bir kişinin enerji merkezlerini etkileyen daha ince bir enerji dengeleme formuyla birleştirir. Çakra enerji dengelemesinin bu Ayurveda unsuru, üç yüksek çakraya odaklanır ve güçlü bir etkiye sahiptir ve derin bir barış, sakin ve esenlik duygusu yaratarak tüm vücudun enerjisini yeniden dengeleyebilir.
Tam tedavi 30 dakika sürer ve alıcı otururken ve tamamen giyinikken yapılır.

Hint baş masajı nasıl yapılır ?

Tipik bir Hint baş masajı tedavisi, genellikle omuzlarla başlar, özellikle çok fazla gerginlik içerdiği için bu alanda çalışır. Üst sırt da omuz bıçağı etrafında masaj yaparak yapılabilir. Bunu takiben, akan hareketler, herhangi bir stres ve gerginliği gidermek için boyun masajı ve germe hareketinde yukarı doğru hareket edecektir. Son olarak, kafa derisi daha sonra kafadaki acecresure noktaları boyunca ve şirket dışı ortamlarda masaj yapılır, ardından alın ve göz çevresindeki alan izlenir. Üst sırt ve kollar da kullanılan tekniklere bağlı olarak masaj yapılabilir.
Bir spa ortamında, bu masaj saçı düzenleyen ve büyümeyi ve sağlıklı cildi destekleyen yağlarla birleştirilebilir. Hindistan cevizi ve badem yağı, kuru saçlar için mükemmel olan en popüler kullanımdır. Hardal yağı, susam yağı, zeytinyağı ve yasemin yağı da cilt ve saç sağlığı için çeşitli özel faydalarla kullanılabilir

Hint baş masajının faydaları

  • Ruhu sakinleştirir, canlandırır ve canlandırır.
  • Daha dengeli bir varlık durumu yaratabilir.
  • Gergin ve rahatsız kasları rahatlatır, sertliği kolaylaştırır, kan dolaşımını uyarır ve birikmiş toksinleri boşaltarak baş ağrılarını ve göz yorgunluğunu giderir.
  • Artan eklem hareketliliği.
  • Beyne artan kan akışı, daha odaklı düşünce, daha fazla konsantrasyon ve daha iyi hafıza ile sonuçlanır.
  • Geliştirilmiş lenfatik drenaj.
  • Sinüs tıkanıklığı ve migren rahatlaması.
  • Saçınıza sağlıklı bir parlaklık verir ve cilt durumunu iyileştirir.
  • Daha derin nefes almayı ve derin rahatlamayı teşvik eder; çok keyiflidir ve endorfin adı verilen “iyi hissetmek” kimyasallarının salınmasını tetikler, neredeyse mutlu ve mutlu bir mutluluk hissi yaratır.

Güzel bir yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir